Mayis 2020 Turkiye Otomotiv 2.el Online Pazar Trend Raporu

Makine ogrenmesi, yapay zekâ ve buyuk verinin birlesmesinden olusan is zekâsı seti INDICATA, Turkiye’deki ikinci el online arac pazarını tarayarak gunluk 450 binden fazla ikinci el arac datasını analiz ediyor. Bu rapordaki satıs verileri, ikinci el ticareti yapan kurum ve kurulusların online pazarda verdikleri ilan verilerine dayanmaktadır. Bu verilerin icinde bireysel arac ilanlarına ait veriler bulunmamaktadır. Bir ikinci el arac ilanı bir kurum veya kurulus tarafından internetten tamamen kaldırıldıgında “satıs” olarak sınıflandırılır.

Nisan 2020 Turkiye Otomotiv 2.el Online Pazar Trend Raporu

INDICATA verilerine göre, 2020 Nisan ayında Turkiye ikinci el online binek ve hafif ticari pazarında 127.252 adet satıs gerceklesmistir. Buna gore satıslarda gecen senenin aynı donemine gore %11 oranında bir dusus gozlenmistir. Dunyada bircok ulkede, Turkiyede de dahil olmak uzere, hayat yavas yavas normale donmeye basladı. Yeni normallesme denilen bu surecte ikinci el pazarında iyilesme belirtilerinin goruldugunu soylemek mumkun.

Mart 2020 Turkiye Otomotiv 2.el Online Pazar Trend Raporu

Bu ayki raporumuzda, Turkiye ikinci el online pazarı Mart verilerinin haricinde, Mart ayında Avrupa otomotiv pazarının COVID-19 salgını karsısında nasıl etkilendigine yonelik INDICATA Global’in 13 Avrupa ulkesinde gunde 9 milyon online datayı tarayarak hazırladıgı ve her on gunde bir guncellenerek ayda üc kez olarak web sitemizde yayınlanacak yeni analiz raporundan bazı bilgileri de bulabileceksiniz.